Samsung

Galaxy Watch 7 serisinin Exynos W1000 çipi uygulamaları 2,7 kat daha hızlı başlatacak

Samsung , Galaxy Watch 7 serisi, altıncı nesil katlanabilir ve yeniden tasarlanmış Galaxy Buds 3 serisi dahil olmak üzere birkaç yeni ürünü duyurmak üzere . Galaxy Unpacked etkinliği öncesinde Samsung, Galaxy Watch 7 serisine güç vermesi beklenen yeni bir Exynos çipi duyurdu.

Exynos W1000 çipi selefinden çok daha yetenekli

Exynos W1000, Samsung’un 3nm GAA süreci üzerine inşa edilmiştir ve yonga seti 3,7 kat daha hızlı çok çekirdekli performans ve 3,4 kat daha hızlı tek çekirdekli performans sunar. Şirket, yeni yonganın uygulamaları 2,7 kat daha hızlı başlatacağını ve ayrıca selefine kıyasla aralarında sorunsuz bir şekilde geçiş yapacağını iddia ediyor.

Ayrıca Exynos W1000’in Galaxy Watch 6 serisinin 5nm tabanlı Exynos W930 yonga setine kıyasla daha fazla güç verimliliğine sahip olacağı bildiriliyor. Şirkete göre, “Exynos W1000 akıllı saatinizi ne sıklıkla şarj etmeniz gerektiğine dair beklentileri yeniden tanımlıyor .”

Yeni duyurulan Exynos W1000, toplamda 5 CPU çekirdeğiyle donatılıyor – 1 x 1.6GHz hızında çalışan Cortex-A78 ve 4 x 1.5GHz hızında çalışan Cortex-A55. Bu, qHD’ye (960×540) ve 640×640 çözünürlüklü ekranlara kadar destekleyen Mali-G68 MP2 GPU ile eşleştirildi. Bu yonga seti, 32 GB’a kadar eMMC depolama ve LPDDR5 belleği kullanabilir. Yonga, daha iyi ısı dağılımı ve daha küçük boyut için Fan-Out Panel Seviye Paketleme (FO-PLP) kullanır. Referans olarak, Exynos W930 yongası çift çekirdekli 1.4GHz Cortex-A55 CPU ile birlikte gelir.

Yeni yonga seti daha yetenekli olmasının yanı sıra boyut olarak da daha küçük, bu da Watch 7 serisinin piliniz için daha fazla alan sağlamasına olanak tanıyor. Daha yüksek pil kapasitesi, daha düşük güç tüketimiyle birleştiğinde, yaklaşan Galaxy Watch 7 serisi için daha uzun bir pil ömrüyle sonuçlanmalı. Yeni yonga ayrıca, “zengin ayrıntılara sahip gelişmiş bir ekran ve saat yüzleri” sağlayan 2,5D her zaman açık ekran (AOD) motoruna da sahip. Bu geliştirmeyle AOD kullanıcı arayüzünün öğeleri daha net ve tek bakışta anlaşılması daha kolay hale geliyor.