Uncategorized

Galaxy Z Flip 6’nın detaylı görüntüleri ve özellikleri lansman öncesinde ortaya çıktı

Samsung, 10 Temmuz’da yapılması planlanan yaklaşan Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’yı Galaxy Ring ve Galaxy Watch 7 serileriyle birlikte piyasaya sürecek. Ancak, çok sayıda sızıntı ve söylenti sayesinde yeni ürünler hakkında bazı ayrıntıları zaten biliyoruz. En sonuncusu Galaxy Z Flip 6 özellikleriyle ilgili.

Galaxy Z Flip 6 görüntüleri (sızdırıldı)

Öte yandan, ihbarcı Evan Blass, Galaxy Z Flip 6’nın detaylı görüntülerini ortaya çıkardı. Gördüğünüz gibi, tasarım selefine oldukça benziyor. Flip 6’daki arka kamera modüllerinin etrafındaki halka daha kalın ve daha belirgin görünüyor. Ekran çerçeveleri de aynı kalınlığa sahip gibi görünüyor.

Geliştirilmiş ana sensör ve yeni bir çip

Galaxy Z Flip 6 dışarıdan selefine benzer görünse de , iç kısımların bazı yükseltmeler sunduğu bildiriliyor. Haber, Z Flip 6’nın selefiyle aynı 6,7 inçlik bir ekranla donatılacağını iddia eden Ishan Agarwal’dan geliyor. Aynı Dynamic AMOLED 2X panel olabilir. Ayrıca, FHD+ çözünürlük (1080 x 2640) ve 120Hz yenileme hızı sunacak.

Kameralardan bahsetmişken, arka kurulum muhtemelen F1.8 diyafram açıklığına sahip 50MP ana kamera ve F2.2 diyafram açıklığına sahip 12MP ultra geniş kamera içerecektir. Önceki model 12MP ana sensörle geliyor, bu yüzden burada bazı iyileştirmeler bekleyebilirsiniz. Ön kamera da bu sefer daha detaylı çekimler için 10MP’den 32MP’ye yükseltilebilir.

Performansa gelince, telefon Galaxy S24 Ultra ile aynı olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle güçlendirilecek . Yonga seti 12 GB RAM ve 256 GB/512 GB UFS 4.0 depolama alanıyla eşleştirilecek. Referans olması açısından, Z Flip 5 8 GB RAM ve aynı depolama türü ve seçenekleriyle geliyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, kaynak telefonun 7,4 mm ile biraz daha kalın olabileceğini iddia ediyor. Bağlam için, Galaxy Z Flip 5 6,9 mm olarak ölçülmüş. Bu, daha büyük sensörden veya biraz daha büyük pilden kaynaklanıyor olabilir. Telefon, selefinden 300 mAh daha yüksek olan 4000 mAh’lik bir pile sahip olacak. Telefonun selefiyle aynı 25 W şarj hızını sunacağı bildiriliyor.