google pixel

Google Pixel 9 Pro kasa sızıntısı, Hap Şeklindeki Tasarımı daha da doğruladı

Google, en yeni Pixel serisi akıllı telefonlarını duyurmak için genellikle her yıl Ekim ayı civarında bir lansman etkinliği düzenler. Pixel 8 serisinin oldukça başarılı olmasıyla birlikte marka, Pixel 9 serisi olarak bilinen bir sonraki versiyon üzerinde şimdiden çalışıyor. Pixel 9 Pro’nun CAD görselleri yakın zamanda çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Artık Pixel 9 Pro’nun kasa görsellerine el atmayı başardık.

Kasa görselleri, bunun Pixel 9 Pro’nun son tasarımı olduğunu iddia eden bir sektör kaynağından geliyor. Oluşturulan görüntü, dün yapılan bir sızıntıda öne çıkan yatay hap şeklindeki kamera modülünü bir kez daha doğruluyor. Renderlerde üç kamera lensi, bir sensör ve kamera adasının sağ köşesine yerleştirilmiş bir LED flaş görülüyor.

Güncellenen kamera adasına ek olarak Pixel 9 Pro’nun muhtemelen düz bir ekrana sahip düz kenarlar sergilemesi bekleniyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy S24 akıllı telefonlar da son iPhone’ları hatırlatan benzer bir düz tasarımı benimsiyor. Pixel 8 Pro’nun kavisli tasarımından görsel olarak daha çekici olan bu tasarım değişikliği , estetik uğruna el tutma rahatlığından bir miktar ödün verebilir. SIM tepsisi cihazın sol tarafından üst kısmına doğru hareket edecek ve ses seviyesi düğmesi ve güç düğmeleri sağda yer alacak.

Sızan bir tasarıma göre akıllı telefonun boyutlarının 162,7 x 76,6 x 8,5 mm olacağı tahmin ediliyor. Pixel 8 Pro’da görülen 6,7 inç ekrandan biraz daha küçük, 6,5 inç düz ekrana sahip olması bekleniyor. Cihaz muhtemelen Samsung’un Exynos 2400 SoC’sinden türetilen CPU çekirdeklerine ve Google tarafından tasarlanan bir GPU’ya sahip, yakında çıkacak olan Tensor G4 yongasıyla güçlendirilecek . Bu arada Pixel 10 serisinin , Google’ın şirket içi tasarımlarına dayanarak TSMC tarafından üretildiği iddia edilen Tensor G5 çipini barındıracağı söyleniyor .