Nubia

Nubia Z60 Ultra Snapdragon 8 Gen 3 ve daha fazlası

Çin’deki teknoloji dünyası, Nubia’nın Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip iki yeni telefonu piyasaya sürmeye hazırlanmasıyla hareketleniyor. Red Magic 9 Pro serisi, bu hafta piyasaya sürülecek olan yeni yonga seti ile dikkat çekerken, Z60 Ultra’nın Aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Yakın zamanda, teknoloji dünyasının tanınmış duyumcularından Digital Chat Station, ZTE Z60 Ultra’nın bazı kamera özelliklerini sızdırdı ve beklenen lansman tarihini tekrarladı.

Z60 Ultra‘nın öne çıkan özellikleri arasında, endüstri standardını belirleyen büyük bir sensöre sahip ultra geniş açılı kamera ve optik görüntü sabitleme (OIS) özellikleri yer alıyor. Duyumcuya göre, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip bu amiral gemisi telefonun Aralık ayında tanıtılması planlanıyor. Duyumcu, daha önce Ağustos ayında paylaştığı bir görseli tekrar yayınladı. Bu görselde, sağ tarafta görünen ve Z60 Ultra olduğu düşünülen prototip cihaz, dikkat çekici bir kamera çıkıntısına sahip.

Nubia Z60 Ultra Aralık ayında tanıtılacak!
Bugün neredeyse tüm özellikleri ile sızdırılan Z60 Ultra, iddialara göre 6,7 inç büyüklüğünde 1,5K çözünürlüğe sahip OLED ekranla geliyor. Sızıntılara göre 144Hz yenileme hızı sunacak olan bu ekran hemen üst tarafında 16 Megapiksellik bir selfie kamerası bulunduracak. Arka tarafta ise ana kamera olarak 50 Megapiksellik bir sensör kullanılacak. Ayrıca kamera grubu içerisinde 64 Megapiksellik bir telefoto kamera ve 50 Megapiksel ultra geniş açılı kamera da barınacak.

Gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden alan Z60 Ultra, 12 GB LPDDR5X RAM bellek ile desteklenecek. Elektriksel anlamda gücünü 5000 mAh’lik bir pilden alan cihaz, 80W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Depolama kısmında ise 512 GB ve 1 TB olmak üzere iki seçenek sunacak olan Nubia, cihazı Android 14 tabanlı MyOS arayüzü ile çalıştıracak.