Uncategorized

Oppo ve OnePlus, ColorOS New Year Edition ile AI’yı Benimsiyor! Hangi Modeller Güncellemeyi Alacak?

Yapay zeka teknolojileri popülerliğini artırmaya devam ediyor. Günümüzde birçok ürün ve hizmette AI ilhamı görmek mümkün. Elbette akıllı telefon üreticileri de bir istisna değil. Samsung, Galaxy AI’yı S24 serisiyle hayatımıza soktuktan sonra, şimdi Oppo ve OnePlus milyonlarca kullanıcı için AI destekli ColorOS New Year Edition güncellemesini yayınladı. Güncelleme, üretkenliği, yaratıcılığı ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarlanmış 100’den fazla yeni AI özelliği getiriyor. İşte detaylar…

Oppo ve OnePlus, ColorOS New Year Edition Güncellemesiyle Yapay Zekayı Benimsiyor

Akıllı telefonlarda kullanılan yapay zeka teknolojileri günlük hayatımızı kolaylaştırmayı hedefliyor. Örneğin, ColorOS New Year Edition Güncellemesi ile hayatımıza giren yapay zeka özelliklerinden biri de AI Çağrı Özeti. Bu özellik, telefon görüşmelerinizi akıllıca analiz ederek bunları yazıya döker ve önemli noktaları vurgular. Hatta konuşmaya dayalı yapılacaklar listeleri ve hatırlatıcılar bile oluşturabilir, böylece uzun görüşmeler sırasında not alma zahmetinden sizi kurtarır.

Bu güncellemeyle Oppo ve OnePlus telefonlara gelen bir diğer önemli özellik ise AI Elimination. Bildiğiniz üzere akıllı telefonlar eşsiz anları yakalamada en önemli yardımcılarımız. Ancak bazen istenmeyen kişiler veya nesneler sevdiklerimizle olan anılarımızda kareye girebiliyor. Bu özellik sayesinde bunları kaldırabilir ve hızlı ve zahmetsiz görüntü rötuşları yapabilirsiniz.

Elbette, yeni yıl sevdiklerinizle paylaştığınızda harikadır. AI Tebrik Kartları özelliğiyle, AI tarafından oluşturulan öneriler ve şablonların yardımıyla kişiselleştirilmiş Yeni Yıl tebrik kartları tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, Photo Studio ile fotoğraflarınıza şenlikli Yeni Yıl temalı filtreler ve şablonlar uygulayabilir, onlara eğlenceli ve kutlama dolu bir makyaj yapabilirsiniz.

Oppo’nun sanal asistanı artık AI sayesinde her zamankinden daha akıllı ve işlevsel. Şirket, ailenizin sorduğu garip sorular için bir cevap önerisi bile olduğunu iddia ediyor. Ayrıca şenlikli yemekler için tarifler önerebilir, tebrikler, senaryolar ve diğer yazılı içerikler oluşturmaya yardımcı olabilir ve Bahar Festivali gerçekleri ve önemsiz bilgiler sağlayabilir. ColorOS AI New Year Edition güncellemesi ilk olarak aşağıdaki modelleri kapsıyor:

 • X7 serisini bulun
 • Reno10 serisi
 • X6 serisini bulun
 • N3 serisini bulun
 • OnePlus 12
 • OnePlus 11
 • OnePlus Ace 3
 • Reno11
 • Reno11 Pro
 • OnePlus Ace 2
 • As 2 Pro

Bu ayın başında Oppo Find N3 ve X6 Pro cep telefonlarının, akıllı çağrı özeti ve AI eleme gibi işlevleri zaten ekleyen ColorOS 14.0.0.402/401 güncellemesini yayınladığını belirtmekte fayda var. ColorOS AI New Year Edition’ın yayınlanmasıyla birlikte, daha fazla Oppo ve OnePlus akıllı telefon kullanıcısı bu işlevi deneyimleyecek.