Xiaomi

Xiaomi 14 Ultra Singapur IMDA’ya Çıktı, Lansmanı Yaklaşıyor Görünüyor

Xiaomi 15 sızıntıları yaklaşıyor ancak Xiaomi 14 Ultra küresel lansmanını bekliyor. Ancak, Xiaomi Grup Başkanının telefonun yakında piyasaya sürüleceğine dair ipuçları veren bir teaser yayınlamasıyla telefonun bu ayın sonunda piyasaya çıkacağı bildiriliyor. Xiaomi Hindistan bile birkaç gün önce Leica ve Xiaomi marka tanıtım tanıtımlarını yayınladı . Küresel varyant aynı zamanda BIS Hindistan ve 3C de dahil olmak üzere kamu sertifikalarında da kullanılıyor ve şimdi Singapur’un IMDA sertifikasyonunda da ortaya çıktı.

Xiaomi-14-serisi
Xiaomi 14 serisi

Liste belirgin bir şey ortaya koymuyor ancak Singapur’da yapılacak lansmanı doğruluyor. İyi bir geçmişi olan Çinli bir sızıntı bile akıllı telefonun bu ay piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Yani farklı kaynaklardan çıkan sonuca göre Xiaomi 14 Utra’nın yakın zamanda piyasaya sürülmesi kuvvetle muhtemel.

Son raporlar, cihazın ana kamerasının f/1,63 ila f/4,0 arasında değişken bir diyafram aralığına sahip olacağını gösteriyor. Ana kameranın bir inç sensörlü Sony LYT-900 50 megapiksel kamera olması bekleniyor . Ek olarak, 14 Ultra’nın 120 mm’ye kadar odak uzaklığı sunan 50 megapiksel periskop telefoto kameraya sahip olması bekleniyor . Dörtlü kamera sistemi ayrıca 50 megapiksel IMX8 serisi ultra geniş lens ve başka bir 50 megapiksel telefoto kamera da içerebilir.

Benzer bir tasarıma sahip olacak ve mavi, turuncu ve siyah renklerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Zaten son teknoloji özelliklere ve hatta selfie’ler için ekran altı kameraya ilişkin söylentiler zaten vardı   .

Ekran altı kameranın varlığına işaret eden sızıntılar olsa da ek kameralarla ilgili kesin ayrıntılar henüz doğrulanmadı. Xiaomi 14 Ultra’nın kaputunun altındaki Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, iki yönlü uydu bağlantısına olanak sağlayacak. Cihazın 50W kablosuz şarjı ve 90W kablolu şarjı destekleyen 5.180mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Akıllı telefon, Şubat ayı sonuna kadar MWC 2024 teknoloji fuarında Xiaomi Pad 7 ile birlikte tanıtılabilir.