Xiaomi

Xiaomi’den istiridye kapaklı Android!

Katlanabilir telefon işindeki payını artırmak için mesaisini sürdüren Xiaomi cephesinde tasarımıyla Galaxy Z Flip 5 modeline rakip bir model üzerinde çalışmalar sürüyor. Son raporlar cihazın Xiaomi Mix Flip olarak adlandırılacağını ortaya koyarken, kısa bir süre önce cihazla ilgili yeni teknik ayrıntılar ortaya çıktı.

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, Xiaomi Mix Flip modelinin kilit özelliklerini gözler önüne serdi. Buna göre akıllı telefonda uydu bağlantısı özelliği mevcut olacak.

Akıllı telefona güç verecek işlemci ise an itibariyle mobil pazarının en güçlülerinden birisi Snapdragon 8 Gen 3 olacak. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Firma yeni yongasında Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik birimine yer veriyor.

Cihazda 12 GB ve 16 GB RAM seçenekleri sunulacak. Depolama tarafında ise 256 GB, 512 GB ve 1 TB seçeneklerinin olacağı belirtiliyor. Dahası, 50 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 12 Megapiksel 3x optik yakınlaştırmaya sahip telefoto kameraya sahip olacak. Ayrıca, 6.7 inç FHD+ çözünürlüklü AMOLED bir panele sahip olacak.